poniedziałek, 8 czerwca 2015

Lednica 2015! :)

Szóstego czerwca późno w nocy , bo już o 0.30 , 16-osobowa grupa młodzieży z naszego KSM wyruszyła w drogę na Lednicę 2000, która w tym roku odbywała się pod nazwą "W imię Ducha Świętego" . Mieliśmy przyjemność pojechać tam wraz z młodymi ludźmi z naszego dekanatu m.in: z Trąbek, Maciejowic,  i Garwolina . O godzinie 6.30 byliśmy już na miejscu, lecz na Pola Lednickie weszliśmy ok 10. Od razu po tym przeszliśmy na nasz sektor- w tym roku był to sektor numer 7 !
Wiele osób z naszej grupy udało się na spowiedź , by godnie przeżywać tegoroczne spotkanie. Na Polach sakramentu Pokuty i Pojednania udzielało ok 1000 księży !
O godzinie 12:00 tysiące młodych ludzi odmawiało wspólnie modlitwę Anioł Pański a trzy godziny później śpiewało Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Godzinę przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania miała miejsce "PROCESJA ORŁÓW" i konferencja o Duchu Świętym adekwatnie do tegorocznego tematu LEDNICY.
O 17:00 uroczyście rozpoczęliśmy spotkanie. Ojciec Góra skierował do nas wiele pokrzepiających słów, które bardzo nas podbudowały. Pierwszą częścią spotkania była "Ziemia" a kolejną "Woda". Kulminacyjnym momentem spotkania była Eucharystia o godzinie 19. W tym momencie na Pola Lednickie wbiegł maraton z Gniezna. O 21.15 miało miejsce nałożenie rok przez księży na dziesiątki tysięcy głów młodych ludzi jako znak błogosławieństwa. Trzecią częścią spotkania był "Wiatr" po którym miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z wyborem Chrystusa na Pana naszego życia. Ostatnim elementem LEDNICY było przejście przez Bramę II Tysiąclecia. Nasz oddział KSM w tym roku opuścił Pola Lednickie już o 23.. Ale pomimo to było to dla nas bardzo owocne spotkanie. Widzimy się za rok !  
KMfotorelacja tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz