piątek, 9 stycznia 2015

Spotkanie 09.01.15

Pierwsze piątkowe spotkanie w Nowym Roku  (oczywiście oprócz naszej Wigilii,mającej miejsce tydzień temu) rozpoczęliśmy Mszą Świętą o 16.30. Homilię na niej wygłosił ks. Radek. Mówił on głównie o tym, że KSMowicz powinien przystępować do spowiedzi częściej niż 'normalny człowiek' czyli częściej niż raz w miesiącu. Pokrzepieni tym słowem na koniec Eucharystii zaśpiewaliśmy pieśń " Pan mnie strzeże" i następnie przeszliśmy do salki katechetycznej. Tam po modlitwie do Ducha Świętego by otworzył nasze umysły i serca rozważaliśmy niedzielną ewangelię. Nasza dyskusja była ciekawa,gdyż większość z nas wysunęła z niej interesujące wnioski i każdy mógł się dowiedzieć czegoś nowego. Po skończonej debacie zajęliśmy się organizacyjnymi sprawami m.in :
1. Podsumowaliśmy kolędowanie. Był to bardzo owocny czas. Mogliśmy bardziej poznać siebie, rodziny KSMowiczów, sprawdzić nasza wytrwałość, zanieść dobrą nowinę w różne strony naszej parafii a także przeprowadzić dość dużą ewangelizację rozdając gazetki o naszej patronce bł.Karolince.
2. Ustaliliśmy tematy na luty.
3.Zrobiliśmy kolejny krok ku sprawozdaniu z rocznej działalności. Wypisaliśmy sobie wszystkie akcje , które organizowaliśmy i w których braliśmy udział. WYSZŁO ICH CAŁKIEM DUŻO !
4.Porozmawialiśmy trochę o trudnościach w naszym oddziale, które musieliśmy uwzględnić w sprawozdaniu rocznym.
5.Zanieśliśmy gazety o bł.Karolince do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
6.Zaczęliśmy wstępne rozmowy o feriach.
7.Do naszego KSMu dołączyła kolejna nowa osoba, WITAMY !
8.Z inicjatywy ks.Asystenta młodzież rozpoczyna pisanie intencji do MB Nieustającej Pomocy.Uczymy się w ten sposób dziękować,prosić i przepraszać.
i punkt 9. bardzo ważny - na koniec posprzątaliśmy salkę i rozeszliśmy się do domów.


Błogosławionego wieczoru +

K.M

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz