środa, 28 stycznia 2015

Ferie z wartościami 2015 - dzień IIFerie z wartościami 2015 - dzień II 


Za nami już drugi -ostatni dzień "Ferii z wartościami" prowadzony w naszej parafii przez KSM BOROWIE. Był to kolejny, jak mówi tytuł " wartościowy" dzień dla nas jak i dla naszych małych gości. Standardowo całe środowe wydarzenie rozpoczęliśmy modlitwą do Tatusia, Mamusi i do naszego Anioła Stróża. Chwilę później postanowiliśmy podpisać kontrakt z uczestnikami, by dzień spędzony w salce był naprawdę "inny". Dzieci potwierdziły akceptacje regulaminu kciukiem odbitym na nim, zaś KSMowicze swoim podpisem. Następnie zagraliśmy w grę, która ułatwiła nas zapoznanie się nawzajem. Potem przyszedł nasz na mnóstwo zabaw, gier, filmów. O godzinie 12 dzieci miały dwie możliwości do wyboru- albo zostają w salce i rysują, malują kolorują , wycinają i robią maski na twarz albo wychodzą na dwór i bawią się z grupą KSMowiczów na powietrzu :) 
W tym czasie ekipa kulinarna KSM Borowie zajęła kuchnię! Co się działo ? Jako, że dzieci to istoty, które nie potrzebują odpoczynku w trakcie zabawy tylko jedzenia więc nasze zdolne dziewczyny przygotowywały dla uczestników kanapki i piekły.... MUFFINKI ! 
Gdy zmęczone po zabawach na dworze dzieci i te mniej zmęczone przebywające na salce skończyły już to , co robiły , wszyscy zgromadzili się razem by zregenerować swoje siły kanapkami. Podczas "Ferii", dowiedzieliśmy się, że jedna z uczestniczek ma dzisiaj urodziny i postanowiliśmy uczynić ten dzień dla niej wyjątkowym. Do muffinki włożyliśmy świeczki, dodaliśmy mały upominek i wszyscy zaśpiewaliśmy piękne STO LAT dla solenizantki. Chwilę później, każde dziecko na deser dostało babeczkę :) 

Po uczcie znowu przyszedł czas na zabawy, gry i filmy aż do godziny 15:00 :) Dzisiejszy dzień zaliczamy do bardzo udanych ! Dziękujemy rodzicom dzieci za zaufanie i o to , że część z nich za rękę przyprowadziła swoje pociechy i nie martwiliśmy się o ich powrót do domu. Zapewniamy, że przyszłości pojawi się wiele podobnych AKCJI :) 
A teraz kilka zdjęć z dzisiejszego dnia : Kontrakt 
KM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz