sobota, 24 stycznia 2015

Ferie z wartościami 2015 - dzień I

Ferie z wartościami 2015 - dzień I 


Nasz oddział KSM w ferie 2015 postanowił kultywować tradycję FERII Z WARTOŚCIAMI. 21 stycznia odbył się pierwszy dzień spotkań z dziećmi. Liczba przybyłych młodszych członków naszej parafii osiągnęła 39 osób ! Byliśmy pod wrażeniem :) 

Całe nasze wydarzenie rozpoczęliśmy od modlitwy, tak jak przystaje na KATOLICKIE Stowarzyszenie Młodzieży . Prosiliśmy w niej naszego Tatusia, aby ten dzień był dla nas i dla dzieci dobrym dniem, pełnym CHRZEŚCIJAŃSKICH WARTOŚCI. Następnie podzieliliśmy dzieci na grupy wiekowe i przemieściliśmy się w różne miejsca plebanii - do dużej salki katechetycznej, do małej salki, na dwór i na górę. Każda grupa na początku miała małe 'zapoznanie'. W zależności od miejsca pobytu dzieci na plebani uczestniczyły one w różnych aktywnościach :) 

Na dużej salce wraz z dziećmi tańczyliśmy , śpiewaliśmy , bawiliśmy się w gry ruchowe, poznawaliśmy się. Na małej salce oglądaliśmy filmy dla dzieci. Na górze rysowaliśmy, opowiadaliśmy dzieciom o bł.Karolinie, śpiewaliśmy, urządzaliśmy konkursy. Na dworze zaś dzieci grały w piłkę, bawiły się w chowanego i grały w różne gry ruchowe :) 
O godzinie 13 każdy z obecnych pożywił się kanapkami wykonanymi przez członkinie KSMu :) Później znowu przyszedł czas na kolejną porcję aktywności :) 
O godzinie 15 zakończył się pierwszy dzień FERII Z WARTOŚCIAMI ale dla nas to nie jest koniec ! Już teraz zapraszamy dzieci na DRUGI dzień Ferii, który odbędzie się 28 stycznia :) 
Obiecujemy Wam, że nie będzie to czas zmarnowany ! :)) 
KM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz