niedziela, 16 listopada 2014

Niedziela KSM


Dzień 16 listopada to dla naszego oddziału bardzo ważny dzień. Świętowaliśmy wtedy 1 ROCZNICE oficjalnego powstania oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Borowiu. TO JUŻ ROK NASZEJ DZIAŁALNOŚCI !!! Przygotowywaliśmy się do tego dnia przez długi czas robiąc prezentacje o oddziale, cytaty z Pisma Świętego, by każdy je otrzymał , czy robiąc zakupy na nasz wspólny niedzielny obiad.
Uroczyście ubrani w niedzielny poranek ze znaczkami i plakietkami oznaczającymi przynależność do naszego KSM spotkaliśmy sie na salce katechetycznej by dopiąc wszystko na ostatniguzik. Część dziewczyn ze zdolościami kulinarnymi (MAMY I TAKIE :D ) od rana przygotowywała obiad dla członków stowarzyszenia oraz dla księży i pani Ani. Po Mszy o 8.30 i 12.00 zaprezentowaliśmy obecnym w kościele prezentacje o naszym oddziale (kliknijcie na napis obok żeby ją obejrzeć - PREZENTACJA !  ) , która przygotował nasz PRESES- Michał. Wierni dostali od nas' upominki' w postaci perełek z Pisma Świętego.  Kulminacyjnym momentem w kościele była Msza o 10.00. Oprawę liturgiczną pełnił na niej KSM a oprawę muzyczną schola dziecięca z naszej parafii prowadzona przez Kasię. Homilia, która wygłosił xRadek byął pełna motywacji dla nas jak i zachęty dla obecnych na Mszy młodych ludzi do wstąpienia w szeregi naszej drużyny Jezusa. Po Mszy przeszliśmy na salkę. Działy się tam niesłychane rzeczy ! Widać, że Duch Święty zawzięcie działa i to własnie dzięki niemu rozwiązaliśmy wszelkie spory i niedopowiedzenia, które się pojawiły przez okres działania. Czas, który spędziliśmy ze sobą w tamtą niedziele to było coś ... niezwykłego. Był to czas wybaczenia i pojednania ze sobą a także poczucia się jak jedna, ogromna rodzina. Jest w niej miejsce dla każdego. Nawet dla CIEBIE.
Kontynuując , dziewczyny z naszego oddziału przygotowały PYSZNY obiad jak i Weronika przygotowała PYSZNY tort. Po konsumpcji, rozmowach, śpiewach obejrzeliśmy DRUGĄ prezentacje o naszym oddziale w nieco innej formie, ktorą była zaskoczeniem dla nas wszystkich. na koniec wspólnie posprzątaliśmy salkę i rozjechaliśmy się do domów. To był wspaniały czas. Aby więcej takich rocznic ! 
KM 
Podstawa to PISMO ŚWIĘTE + 
Piękny moment wybaczenia wszystkiego :) 
Torcik w całej okazałości- PYYYSZNY , dziękujemy Weronika !
ooo tak kroimy wspólnie ! 

Prezentacja w kościele :) 

Schola, która nam towarzyszyła :) 

Homilia naszego asystenta :) 


A tu, kierownictwo w całej okazałości :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz