poniedziałek, 20 października 2014

Rekolekcje KSM w Kodniu

REKOLEKCJE 
PIĄTEK
Na miejsce dojechaliśmy ok. 17.30. O godzinie 18.00 rozpoczęło się spotkanie zapoznawczo-integracyjne. Ojciec Krzysztof przedstawił nam siebie oraz pozostałych ojców mających sprawować opiekę nad nami podczas tych rekolekcji. Aby bardziej się zintegrować zatańczyliśmy wspólnie belgijkę. Kolejnym ważnym punktem była kolacja, podczas której dojechało do nas kilka grup młodzieży. Po kolacji udaliśmy się na Mszę Świętą. Po Mszy przedstawiciel każdej grupy przedstawiał ją krótko i opowiadał jak "wygląda u nich KSM". Po wszystkim osoby zmęczone szły odpocząć a osoby chętne mogły wziąć udział w NCM lub w cichej adoracji w kaplicy. Po północy dojechała druga- ostatnia część członków naszego oddziału.
SOBOTA
Sobotni dzień rekolekcji rozpoczęliśmy jutrznią w kaplicy. Później zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się do bazyliki aby wysłuchać historii obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy - chłopców i dziewcząt. Chłopcy poszli na halę sportową a dziewczyny odwiedziły zakon Sióstr Karmelitanek Bosych. Jedna z sióstr zgodziła się spotkać z nami, by przybliżyć nam swoje powołanie, opowiedzieć o zakonie, o Karmelitankach i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Gdy wróciliśmy ze spotkania czekała na nas gorąca kawa, herbata i wspólna integracja. Później miało miejsce wyjątkowe nabożeństwo krzyżowe, połączone z rachunkiem sumienia długą spowiedzią.O 12.30 wspólnie udalismy się na obiad. Po południu każdy oddział KSM odmawiał we własnym gronie różaniec. Następnie Ojciec Krzysztof poprowadził konferencje podczas której dał nam kilka 'złotych mysli i rad' co do dobrego funkcjonowania oddziału KSM . O godzinie 19.00 rozpoczęliśmy Mszę Święta, której przewodniczył ksiądz asystent diecezjalny KSM Adam Pietrusik. Później udaliśmy się do bazyliki na krótka konferencję prowadzoną przez Ojca Krzysztofa na Nocnym Czuwaniu Dorosłych. Po konferencji uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, która była wyjątkowa. Tym sposobem zakończył się drugi dzień.
NIEDZIELA
Ostatni dzień rekolekcji rozpoczęliśmy jutrznią. Następnie udalismy się na śniadanie. Kolejnym - najważniejszym punktem niedzieli była Eucharystia, w której uczestniczyliśmy w Kaplicy Ducha Świętego. Po Mszy chłopcy mieli spotkanie na którym rozmawiali o rekolekcjach powołaniowych. Ok godziny 12 spotkalismy się w kaplicy by podsumować 3 dni rekolekcji. W tym czasie członkini naszego oddziału - Kinga, przyjęła szkaplerz. Podczas tego ostatniego punktu naszego skupienia dzieliliśmy sie wrażeniami tych rekolekcji, robiliśmy spólne zdjęcie. Następnie po pysznym obiedzie rozjechaliśmy sie do domów.

Był to wspaniały czas. Dziękujemy wszystkim obecnym, że mogliśmy z Wami i z Chrystusem spędzić ten wyjątkowy, błogosławiony weekend +KM , OR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz