czwartek, 16 października 2014

otrzymaliśmy gruszę bł. Karoliny

W setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny otrzymaliśmy sadzonkę gruszy wraz z certyfikatem od Kustosza Sanktuarium ks. Zbigniewa Szostaka. Błogosławiona Karolina gromadziła swoich rówieśników i okoliczne dzieci pod gruszą, aby uczyć ich prawd wiary i przygotowywać do Sakramentów Świętych. Swoją postawą i świadectwem przekazywała im zasady i wartości kształtujące piękne, szlachetne i godne życie człowieka.

Dzisiaj Grusza ma około 200 lat i jest żywym świadkiem apostolskiej gorliwości bł. Karoliny jej wiary i miłości bliźniego. Dla upamiętnienia i lepszego zrozumienia przesłania, które zostawiła nam Błogosławiona, sadzonki zostały zaszczepione z gruszy bł. Karoliny w Wał – Rudzie i wyhodowane w Szkółce Drzewek Owocowych i Krzewów oraz Podkładek Zielińscy w Zasowie.

Ośrodki Duszpasterskie, Instytucje, a także indywidualni czciciele którzy aktywnie włączają się w rozwój kultu bł. Karoliny mogą otrzymać sadzonki gruszy bł. Karoliny wraz z certyfikatem, aby przez ten żywy znak obecności bł. Karoliny w swoim środowisku kontynuować jej dzieło w duchu nowej ewangelizacji i mocy Bożej łaski wyproszonej za jej wstawiennictwem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz