niedziela, 29 czerwca 2014

Jerycho Młodych

V spotkanie Jerycha Młodych odbyło się w dniach 27-28 czerwca 2014 roku pod hasłem "Runo Gedeona" . Nasz oddział uczestniczył w nim bardzo aktywnie. Już kilka tygodni przed wydarzeniem rozpoczęliśmy intensywne przygotowania. Zostaliśmy wyznaczeni do zrobienia przejścia granicznego POLSKA- MEKSYK. Mimo , że w pierwszych myślach było to dla nas ogromne wyzwanie, to potem stało się już to czystą przyjemnością. Słupy, budki graniczne, pieczątki a także kozły zatrzymujące przejście cieszyły się dużym zainteresowaniem( trudno było się nimi nie interesować, jeśli co chwilę trzeba było przechodzić obok nich i rozmawiać ze "strażnikami granicznymi" by przejść na pola Jerychońskie :) )
W piątek o godzinie 19.30 zabrzmiały dzwony Jerycha , które oznajmiały rozpoczęcie eventu. Pierwszym ważnym punktem tegorocznego spotkania młodych była konferencja Rafała Porzezińskiego. Uświadomił on nam , jak jeszcze wiele dobrego Bóg może zrobić w naszym życiu, wystarczy żebyśmy pozwolili mu działać i żebyśmy modlili się nieustannie. W tak zwanym 'między czasie' słowa do nas kierowała dwójka głównych prowadzących- ksiądz Grzegorz i Kasia. Kolejnym punktem była procesja z relikwiami bł. Jose Luis Sanchez del Rio i ze znakami ŚDM. Następnie gdy już powitaliśmy Krzyż Światowych Dni Młodzieży "przeszliśmy" z nim Drogę Krzyżową, w której kolejne stacje oznaczały rany, z których może uleczyć nas Chrystus swoim krzyżem. Drogę Krzyżową uświetniła także pantomima przygotowana przez grupę młodzieży ze Zbuczyna. Następnie ok godziny 23.30 adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Każdy z nas miał możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Ostatnim elementem pierwszego dnia spotkania była projekcja filmu pt .: "Cristiada" , który przedstawiał życie i męczeństwo młodego chłopca o imieniu Jose podczas rewolucji chrześcijańskiej w Meksyku.
Nasi KSM'owicze dzielnie od godziny 17 do 1 w nocy pełnili obowiązki STRAŻNIKÓW GRANICZNYCH.
Drugi dzień spotkania był równie pełny wrażeń , jak i pierwszy. Prawie wyspani ale jak zawsze gotowi do podbudowy swojej duchowości i formacji rozpoczęliśmy modlitwą i katechezą z Rafałem i członkiem zespołu FPS sobotni poranek. Jednym z głównych punktów sobotniego dnia były spotkania w grupach formacyjnych. Animatorzy wyposażeni w charakterystyczne sombrera i kartki z numerami grup prowadzili grupki młodych ludzi. ( dwoje naszych najstarszych KSMowiczów - Michał S i Patryk T również uczestniczyli w tym jako animatorzy) . Przewodnim tematem prac w grupach było "Runo Gedeona" a także obrona wiary. Po formacji w grupach przyszedł czas na modlitwę Anioł Pański , gdyż wybiła 12. Tuz po niej nastąpił radosny moment , ponieważ odwiedzili nas.... PRAWDZIWI MEKSYKANINIE. Swoją muzyka zaprowadzili nas aż do Meksyku (a może nawet i dalej). Po tańcach i śpiewach pouczające konferencje wygłosił bloger Mateusz Ochman pt .: NIE BÓJ SIĘ BYĆ ODWAŻNYM . W przerwie po konferencji posililiśmy się Meksykańską fiestą. Ok godz. 15 , trzyosobowa reprezentacja naszego oddziału czynnie uczestniczyła w procesji z Arką poprzez niesienie flag jerychońskich. Kilka minut później słuchaliśmy świadectw. Kulminacyjnym momentem Jerycha Młodych była Eucharystia sprawowana przez biskupa Piotra Sawczuka. Po niej pożegnaliśmy znaki ŚDM i przekazaliśmy je młodzieży białoruskiej.
KSM BOROWIE OZNAJMIA , ŻE CZAS JERYCHA BYŁ CZASEM WSPANIAŁYM.
'STRAŻNICY GRANICZNI' POZDRAWIAJĄ ! 

KM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz