piątek, 23 maja 2014

W poszukiwaniu Boga - czuwanie młodzieży - par. MB Częstochowska w Garwolinie


W piątek 23 maja w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbyło się ostatnie czuwanie z cyklu "W poszukiwaniu Boga" Po obejrzeniu krótkiego filmu, mieliśmy przyjemność usłyszeć świadectwa dwóch członków wspólnoty Cenacolo.


"W lipcu 1983 roku, dzięki łasce Ducha Świętego oraz intuicji pewnej zakonnicy, siostry Elwiry Petrozzi, narodziła się Wspólnota Cenacolo (Wieczernik). Była to czuła odpowiedź Boga Ojca na krzyk wielu zmęczonych, zdesperowanych, i zagubionych młodych narkomanów i nie tylko, szukających prawdziwej radości i sensu życia. Z udziałem wolontariuszy, konsekrowanych i rodzin, którzy całkowicie darmowo poświęcili swój czas służbie, wyrosło Dzieło znane w Kościele jako Stowarzyszenie Wiernych Świeckich.. „Dom Matka” Wspólnoty znajduje się na jednym ze wzgórz w Saluzzo, miasteczku w prowincji Cuneo (Piemont). W ciągu przemijających lat powstało wiele domów Wspólnoty: obecnie istnieją 56 we Włoszech i na świecie. W miejscach gdzie jesteśmy pragniemy być małym, ale promieniującym światłem dla świata ciemności, znakiem nadziei, żywym świadectwem głoszącym, że śmierć nie ma ostatniego słowa. Dla wszystkich, którzy kołaczą do drzwi Wspólnoty oczekuje propozycja prostego, rodzinnego stylu życia, odkrycie pracy jako daru, prawdziwej przyjaźni oraz wiary w Słowo Boże, które stało się ciałem Jezusa Chrystusa zmarłego i zmartwychwstałego dla nas.

Wierzymy, że życie chrześcijańskie, w całej swej pełni, jest prawdziwą odpowiedzią na wszystkie niepokoje człowieka. Nikt poza Tym, który nas stworzył, nie jest w stanie odbudować serca człowieka, zagubionego pośród doświadczeń życia, które utraciło sens. Naszą siłą jest miłość darmowa, miłość, która rodzi się z Chrystusowego Krzyża, która przywraca umarłym życie, więźniom wolność, a niewidomym wzrok..

To my jesteśmy pierwszymi świadkami cudów, które Bóg działa wśród nas. Dziękujemy Bogu, ponieważ każdego dnia możemy oglądać Jego Zmartwychwstanie, które jest naszą siłą. Widzimy powracające życie i uśmiech na twarzach tych, którzy utracili nadzieje" Źródło


Po świadectwach odmówiliśmy modlitwę dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II. Modlitwę urozmaiciły pieśni w których śpiew każdy chętnie się włączał. Następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Zwieńczeniem czuwania było wspólne odśpiewanie, trzymając się za ręce, bliskiej sercu JPII piosenki "Moje miasto Wadowice"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz