niedziela, 13 kwietnia 2014

29. Światowy Dzień Młodzieży - Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

 
W sobotę przeddzień Niedzieli Palmowej młodzież z naszego oddziału pojechała na 29 Światowy Dzień Młodzieży w Siedleckim Kościele św. Józefa. Spotkanie rozpoczęło się krótkim zawiązaniem wspólnoty po którym w ciszy przeszliśmy do spotkania z Bogiem w adoracji Najświętszego Sakramentu.Podczas adoracji mieliśmy przyjemność wysłuchania świadectwa jednej z wolontariuszek „Jadłodajni Miodowa” z Warszawy. Kolejnym punktem tegorocznego spotkania był spektakl teatru „A” z Gliwic pt. „Pasja”, który zapadł wszystkim na długo w pamięci ukazując mękę Chrystusa z punktu widzenia Judasza oraz najbliższych Mu osób. Po emocjonującym spektaklu Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk poprowadził Eucharystię i wygłosił homilię w której zacytował Jana Pawła II:
  ,,W Miłosierdziu Boga jest pokój dla świata i szczęście dla ludzi".

Po skończonej Mszy Świętej nadszedł czas na krótki posiłek a następnie na przekazanie instytucjom oraz parafialnym delegacjom Światełka Miłosierdzia Bożego, które przybyło do nas z
Sanktuarium w Łagiewnikach.Dwudzieste Dziewiąte Diecezjalne Dni Młodzieży zwieńczyliśmy drogą krzyżową poprzez ulice Siedlec do Krzyża Papieskiego na Błoniach Siedleckich. Rozważania oparte były o orędzie Ojca Świętego Franciszka na 29. ŚDM. Po krótkiej modlitwie udaliśmy się w drogę powrotną do domów.


 Zaraz po powrocie zanieśliśmy Światełko Miłosierdzia Bożego prosto do parafialnego kościoła i zapaliliśmy paschał, aby ten płomień ogrzewał nasze serca i rozpalał naszą wiarę aż do dnia Kanonizacji Jana Pawła II.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz