czwartek, 27 lutego 2014

FERIE Z WARTOŚCIAMI - DZIEŃ DRUGI

 
27 lutego 2014 roku odbył się drugi i ostatni dzień „Ferii z wartościami” zorganizowanych dla dzieci do lat 12 przez KSM Borowie.
Tym razem, pociechy zaskoczyły nas swoją frekwencją –było ich aż 21!
Standardowo wszystko rozpoczęliśmy modlitwą i zapoznaniem się. Następnie przyszedł czas na naukę wartościowych piosenek, m.in.: „Jestem rybakiem pana”, „Tyś jak skała, tyś jak wzgórze” „Jesteś królem” i „Ziemia”. Po śpiewaniu, zatańczyliśmy do piosenki ‘Ojciec’ wykonywanej przez Siewców Lednicy a także do „Makareny”. Kolejnym punktem programu były zabawy zręcznościowe na świeżym powietrzu. Dzieci wykazały ponadprzeciętne zdolności ruchowe. W tym czasie, gdy na dworze odbywały się gry, w salce katechetycznej grupka ksm’owiczów przygotowywała ciasto na faworki, które później milusińscy sami mogli uformować. Kiedy chrusty kąpały się w gorącym oleju pociechy bawiły się wraz z kierownictwem. Chwilę po tym ,wszyscy obejrzeli filmik ewangelizacyjny, podczas którego degustowali zrobione przez siebie faworki. Gwoździem programu było ‘tajne studio fotograficzne’, w którym dzieci wykazywały się talentem modelingowym i stylizacyjnym. Efekty były ogromnie zadowalające.
Na koniec dnia , specjalnego błogosławieństwa udzielił nam ksiądz asystent – Radosław.
Dzieci były ogromnie zadowolone z tego, iż swój wolny czas mogły wypełnić grami i zabawami w naszym towarzystwie. My również byliśmy dumni, że pomogliśmy pociechom wartościowo spędzić dwa dni.
Dziękujemy ich rodzicom za zaufanie oraz za to, iż przyprowadzili je do nas. Obiecujemy, że gdy tylko nadarzą się kolejne okazje zorganizujemy podobne akcje.
Pozdrawiamy KSM Borowie.


PS. FAWORKI BYŁY PYSZNE !


KM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz