poniedziałek, 27 stycznia 2014

Niedziela KSM z bł. Karoliną Kózkówną


W niedzielę 26 stycznia, w kościele pw. Trójcy Świętej w Borowiu odbyła się Niedziela z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Tego dnia do Borowia przybyły relikwie bł. Karoliny Kózkówny oraz zaproszeni goście wśród nich asystent diecezjalny KSM ks. Adam Pietrusik wraz z reprezentacją zarządu, KSM Garwolin, KSM Trąbki oraz schola rodzin „Młodzi Duchem”.
Po każdej mszy świętej miała miejsce litania do Karoliny Kózkównej. Kulminacyjnym momentem niedzielnego wydarzenia była uroczysta Msza Święta o godzinie 12:00. Oprawę muzyczną na niej przygotowała zaprzyjaźniona schola z Garwolina. Homilię wygłosił asystent diecezjalny KSM ks. Adam. W niej zachęcał nas do bycia „miedzianym czajnikiem”. Miedzianym czajnikiem?! Właśnie tak, czajnikiem, który odbija miłosierdzie Chrystusa na innych tak jak pewnego razu odbijał czajnik promienie słońca na ziemniaki w ciemnej piwnicy, które w konsekwencji zaczęły kiełkować.
Po słowach ks. Adama swoje świadectwo wygłosiła Karolina Kłoś, z-ca Prezesa zarządu diecezjalnego KSM. Kolejnym punktem programu była przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie w Borowiu adoracja do Błogosławionej Karoliny wraz z oprawą muzyczną. Na koniec mszy miało miejsce ucałowanie relikwii i rozdane zostały cytaty z  fragmentami Pisma Świętego.
Po części oficjalnej w salce katechetycznej czekała agapa. Pokrzepieni duchem
poprzez obcowanie z Błogosławioną Karoliną oraz wzmocnieni ciepłym posiłkiem przedstawiciele obecnych oddziałów snuli plany dotyczące bliższej i dalszej przyszłości KSM. Przez cnotę naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie, gotów? Gotów! 
KM
zdjęcia ze spotkania w galerii tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz